Blog > Komentarze do wpisu
Na kuchennym parapecie...

Gdyby tak w internecie były gotowe przepisy na wszystko... Np. przepis na najlepszą kompozycję kwiatków do skrzynek balkonowych, czy parapetowych... byłoby dużo, dużo łatwiej dla niektórych, którzy nie mają talentu artystycznego :) albo dla tych, którzy po prostu nie mają czasu na wszystko, a chcieliby mieć i robić dużo rzeczy na raz. Np. weźmy taka przykładową kobietkę. Widzi jak na wiosnę zapełniają się parapety i sama też chce mieć taki mały własny ogródek. Nie zna się na roślinach, ale zna pewną stronę internetową, gdzie ma napisane: do takiej skrzynki to, to i tamto... do innej coś innego... w zaleźności od efektu który chce uzyskać. Styl vintage, styl modern... kolorystycznie dopasowane... Ale niestety nie ma takiej strony. Jeszcze! ;) Z drugiej strony... poświęcając chwilkę czasu... poruszając wyobraźnie... można stworzyć coś osobistego i piękniejszego od wszelkich specjalistycznych schematów :)

w pierszej skrzynce: żółte Aksamitki, niebieskie Bratki i różowy Goździk kropkowany (ten sam, co do ogrodu, może trochę różni się kolorem... po nasionkach ciężko poznać ;)

(zdjecie 1. z parapetu nicosobie)

w drugiej skrzynce: Phlox subulata, żółte Aksamitki, biała Pelargonia, niebieskie Bratki. Nie widać wszystkich zbyt dobrze, ale niestety osiedle, które mam póki co za oknem nie nadaje się na tło do zdjęć :)

(zdjęcie 2. z parapetu nicosobie)

A w trzeciej skrzynce mam: niebieskie Bratki, żółte aksamitki i białe Rozwary. Te ostatnie jeszcze nie zakwitły, więc nie robiłam zdjęcia. Postanowiłam w tym roku zrobić nietypową kompozycję kolorów i kwiatów. I muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z efektu! :) Ta żółć, biel, delikaty róż i fiolet, pięknie komponujace się z niebieskim kolorem mają w sobie taką... łagodność i świeżość. I wyglądają bardzo orginalnie :D Zachęcam wszystkich wachających się, do skorzystania z mojego małego "gotowca" kompozycyjnego ;)

środa, 12 maja 2010, nicosobie
Tagi: parapet kwiaty

Polecane wpisy