czwartek, 25 marca 2010
Uchwyty do szafek.

Macie ochotę na coś niestandardowego? Jak Wam się podobają gałki do szafek kuchennych, które znalazłam tutaj?? Bo mi podobają się bardzo! :)

foto from making it lovely (I love this blog :))

 

22:51, nicosobie
Link Komentarze (1) »
piątek, 19 marca 2010
Wiosna i un chapeau de paille.

Wiosna już tuż tuż! Czas chować powoli wszystkie grube kurtki i płaszcze, a zacząć wyciągać sukienki, szpilki... i może tym razem zainwestować w kapelusz?

Moda na kapelusze panowała za czasów naszych babć. Może by przywrócić choć ten jeden, drobny symbol kobiecości?

zdjęcie z ogrodu nicosobie

20:08, nicosobie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 marca 2010
Niemiecki do słuchania.

Już kiedyś pisałam o niemieckim radiu Deutschlandfunk. Dla zainteresowanych poprawieniem swojej znajomości niemieckiego, albo utrzymaniu jej na stałym poziomie, mam dobrą wiadomość :) Oprócz audycji z Buechermarkt, można również zgrywać dłuższe słuchowiska na różne inne tematy- nie tylko o ksiażkach (każdy znajdzie coś interesującego). Audycja nazywa się Lebenszeit, a linka znajdziecie tutaj.

zdjęcie znalezione tutaj

19:17, nicosobie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 marca 2010
Na balkonie jak w ogrodzie.

Jak urządzić balkon, żeby w ciepły, sobotni poranek móc z przyjemnością zjeść na nim śniadanie we dwoje? Jak wyważyć, żeby nie zrobić sobie bałaganu, a jednocześnie stworzyć przytulny zakatek? Oto kilka pomysłów z sieci. Powodzenia życzę sobie i Wam!

Na różowo. Zdjęcie znalazłam tu i tu.


Minimalistycznie, ale przytulnie. Znalezione tu.

17:32, nicosobie
Link Dodaj komentarz »
Ceramika z Ter Steege.

Ostatnio odkryliśmy, buszując z mężem po sklepach z artykułami do domu, śliczną cemarikę kuchenną firmy Ter Steege. Początkowo, pomimo, że bardzo nam się spodobała nic sobie nie kupiliśmy, bo doszliśmy do wniosku, że w sumie nie wiemy do czego miałaby nam obecnie slużyć. Ale od tego czasu myśl o tym ślicznym pojemniczku z pelargonią nie daje mi spokoju i udalo mi się wynaleźć dla niego wiele zastosowań ;) Więc przy następnej okazji na pewno go sobie kupię! Zresztą sami zobaczcie, czy Wam się spodoba :)

A jak macie ochotę zobaczyć więcej wzorów, stronka tutaj.

16:29, nicosobie
Link Komentarze (1) »