piątek, 11 kwietnia 2008
BMW.

Dzisiaj przedstawiam wam moją ulubioną reklamę BMW. Taaaaaak mi się podoba!! Jeżeli lubicie te klimaty, i lubicie BMW, na przykład dlatego, że pochodzi z Bawarii, oraz ma dużo wspólnego z Monachium ;) To musicie ją zobaczyć!!! Kliknij tutaj!

 


 

20:55, nicosobie , Bayern.
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 kwietnia 2008
Mediolański tramwaj.

 

Jeżeli wybieracie się do Mediolanu, to najlepiej odwiedźcie tą stronę internetową: Mediolan.pl. Jest tam wszystko co potrzebujecie wiedzieć, żeby dobrze taki wyjazd zorganizować. Z tego co pamiętam, nie jest tam napisane co i gdzie można zwiedzać. Znalazłam świetną stronkę z kolei na ten drugi temat, tylko,że po niemiecku. Wszystkim którzy nie boją się tego języka serdecznie polecam tę stronę!! Jest zrobiona z niemiecką solidnością, choć brakuje tam troche zasady: ordnung muss sein ;) Stadtbummel Mailand. Ja osobiście plan podróży, wraz z moją drugą połową, przygotowałam głównie na podstawie tych dwóch stron. Polecam gorąco!!

Ale nie o tym chciałam wam dziś napisać. Tematem dzisiejszego wpisu są mediolańskie tramwaje, najbardziej zaczarowana i jedna z moich ulubionych części tego miasta!! :D

Na początek zapraszam na małą wirtualną podróż... Kliknij tutaj!

 

 
 
Po kliknięciu na zdjęcie przejdziecie na strone gdzie możecie podziwiać resztę zdjęć jego autora :)
Jak pewnie zauważyliście oglądając filmik... w takim mediolańskiem tramwaju jest bardzo głośno! Tam wszystko zgrzyta, stuka, dzwoni, trzeszczy! Poprostu wspaniałość! A motorniczy, zazwyczaj młody chłopak wyglądający jeszcze na studenta, przekręca kilka korbek naraz, żeby to cudo wprawić w ruch, i to na dodatek często bardzo dynamiczny!! I w taki sposób, za 1 euro, lub za 3 euro (całodzienny bilet) dziennie można zwiedzać Mediolan zza okna historycznego tramwaju. A muszę wam powiedzieć, że większość z nich to własnie takie staruszeczki!!:D Gdy przyjżycie się dokładnie, na filmie, za oknem tramwaju widać słynne mediolańskie kanały (Navigli), gdzie są najcudowniejsze restauracyjki i knajpki, gdzie wieczorem toczy się życie mediolańskie, i jest to dzielnica ulubiona przez Włochów, właśnie do wieczornych wypadów!! Polecamy! :D
 
 
 
 
Tutaj kolejny filmik, na którym możecie zobaczyć tramwaje z zewnątrz, podziwiając przy okazji ulice Mediolanu... Eh... cudowne miasto!! Filmik tutaj!
I od czasu tej wycieczki inaczej spojrzałam na moje tramwaje krakowskie... O ile zawsze lubiłam tramwajem.. o tyle, teraz gdy trzęsie na zakrętach, a często też na prostej.. przelatuje mnie przyjemny dreszcz, przypominają mi się cudowne chwile i wieczorne przejazdżki mediolańskim No.33, i... i się uśmiecham...:)
 
 
 
 
O tramwajach było już dużo... Teraz bedzie jeszcze troche o Mediolanie.. Ponieważ zakochałam się poprostu w tym mieście, chcę wam za pomocą kilku filmów, które udało mi się znaleźć na YouTube pokazać klimat tego czarodziejskiego miasta... Pierwszy film pod tytułem: A rainy day in Milan....
Drugi film pod tytułem: Why I love Milan .... myślę, że ja też dlatego kocham Mediolan... A film poprostu cudowny, a muzyka... idealnie pasuje... I ostatni film pod tytułem: Sex w Mediolanie!!! Ze specjalną dedykacją dla Ewci!!! Sesso a Milano!
Milano... Ti amo!!
A na deser... korby w tramwaju! :D
 
 

13:42, nicosobie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 kwietnia 2008
Młynek kawowy....

Do kompletu żeby było z Bombonierką, to będzie jeszcze Młynek Kawowy!! :D Cudooowna piosenka! Polecam conajmniej tak samo gorąco!!.... Do posłuchania na YouTube tutaj!

 

21:57, nicosobie
Link Dodaj komentarz »
Bombonierka....

Tak brzmi tytuł nowej piosenki Grzegorza Turnaua i Basi Stępniak-Wilk. Jest żartobliwa, ma śliczny tekst, i cudowną muzykę! Ogromnie mi się podoba!! Polecam gorąco.... Pisenka na YouTube kliknij tutaj . Strona autorki zdjęcia załaduje się po kliknięciu na zdjęciu.

 

 

"Choć papierków po cukierkach tu i ówdzie ślad,

marzy ci się bombonierka taka jak ja.

Niby nic a jednak zerkasz, jak się dostać do pudełka,

odkryć tajemnicę słodką, delikatnie zdjąć złotko.

Choc papierków po cukierkach ślad i tam i tu,

marzy ci się bombonierka istny cud!

żeby tak nasycić się ale wciąż w zapasie mieć

i rozgryzać tę zagadkę... po ostatnią czekoladke....! "

 

 

21:10, nicosobie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 04 kwietnia 2008
Designer Toys.

Zainspirowana niedawną cudowną wycieczką, chcę się z wami podzielić moim kolejnym odkryciem... Designerskimi zabawkami!! Są śliczne, projektowane przez artystów, produkowane w ograniczonej ilości kopii, i dosyć drogie. Dla zbieraczy ekskluzywnych, niepowtarzalnych i kolorowych rzeczy i zabawek. Czyli dla tak zwanych gadżeciarzy! Pozdrawiam wszystkich, którzy sie przyznają takimi być, a najgoręcej jednego :D

 

 

Prawda, że śliczny?? Oczywiście, jak zwykle wstawie tylko te, które mi się podobają. Jeżeli ktoś się zainteresuje, polecam stronę internetową. Designer Toy Store.

 

 
Obie zabaweczki zaprojektował Thomas Han. Każda wyprodukowana jest w 500 kopiach. Sztuka kosztuje około 50 Euro.
 
A na końcu moje faworytki!! Moofies.
Idąc od lewej: mleko hiszpańskie, mleko czekoladowe, mleko japońskie, mleko w butelce dla dzieci, mleko sojowe, mleko w małym kartoniku z słomką, mleko w dużej butelce, i mleko włoskie!!
 
 
Maskotki - mleko!! Czy może być coś fajniejszego?? Chyba tylko maskotka - filiżanka kawy! ;D Mmmm... śliczne!! Zastanawiam się tylko gdzie byłoby najodpowiedniejsze miejsce dla takiego eksponatu... kuchnia? Sypialnia?.... Podobają mi się! Są dowodem na to, że ludzie całe życie są dziećmi! :)
 
 
Miłego oglądania strony z zabawkami... i ... kolorowych snów!!

 

 

 

00:04, nicosobie
Link Komentarze (1) »