poniedziałek, 01 marca 2010
Ceramika z Ter Steege.

Ostatnio odkryliśmy, buszując z mężem po sklepach z artykułami do domu, śliczną cemarikę kuchenną firmy Ter Steege. Początkowo, pomimo, że bardzo nam się spodobała nic sobie nie kupiliśmy, bo doszliśmy do wniosku, że w sumie nie wiemy do czego miałaby nam obecnie slużyć. Ale od tego czasu myśl o tym ślicznym pojemniczku z pelargonią nie daje mi spokoju i udalo mi się wynaleźć dla niego wiele zastosowań ;) Więc przy następnej okazji na pewno go sobie kupię! Zresztą sami zobaczcie, czy Wam się spodoba :)

A jak macie ochotę zobaczyć więcej wzorów, stronka tutaj.

16:29, nicosobie
Link Komentarze (1) »
piątek, 29 stycznia 2010
Piątek, piątek, piątek!

Czas leci bardzo szybko. Ani się obejrzymy, a będzie wiosna!! Czas pomysleć o naszej garderobie. Może przyda nam się coś nowego, lekkiego i świeżego? :)

16:46, nicosobie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 stycznia 2010
A może coś w bardziej żywych kolorach??

23:04, nicosobie
Link Komentarze (1) »
czwartek, 29 października 2009
Rosanów.

Jest bardzo mało zdjęć Rosanowa w internecie. Ani na Flickr.com, ani w Googlach... prawie żadnego nie można znaleźć. Trzeba to zmienić! Rosanów to piękna malownicza wioska położona na północ od Zgierza. W połowie położona w lesie, w połowie pod gołym niebiem, na polach.

Najwspanialsze w Rosanowie są piękne spacery, które można nam robić godzinami! Cisza, śliczne senne domki letniskowe i jednorodzinne, zielono i całkiem pusto... Teraz jesienią jest wyjątkowow spokojnie... leniwie snuje sie dym z kominów, ludzie spacerują zapominając o codziennych problemach...

Spacery można przeciagać w nieskończoność z powodu nieskończonej ilości drobnych uliczek. Za każdym razem spacerując tam można odkryć zupełnie nowy zakątek, nowe śliczne domki z pięknymi ogródkami...

Jest dużo domków drewnianych.. jednak ostatnio stanowczo dominują murowane... ze względu na to, że bardzo dużo nowych domów się tam buduje można znaleźć nowoczesne pomysły, elementy, kolory...

Na każdą porę roku, polecam Rosanów... gdy będziecie kiedys przejazdem koniecznie zaparkujcie samochód gdzieś pod lasem i dajcie sie ponieść krętym malowniczym uliczkom. Nicosobie stanowczo poleca!!! :)

16:52, nicosobie
Link Komentarze (1) »
środa, 26 sierpnia 2009

23:08, nicosobie
Link Komentarze (1) »
czwartek, 16 lipca 2009
Śliczne białe mieszkanko...

Home Harmony... to moje nowe odkrycie!! Bardzo sympatyczna właścicielka tego bloga dekoruje i fotografuje swoje dekoratorskie dokonania w] mieszkaniu. W mieszkanku, w którym dominuje biel! Biel i ludowe akcenty... jest bardzo kobiece, delikatne i zwiewne... i całe w kwiatach... aromacie dobrej herbaty... i zapachu świerzych owoców... zapraszam do magicznego świata.... Kliknij tutaj!

Nie mogłam się zdecydować, które zdjęcie autorki tutaj zamieścić... aby jak najlepiej oddać ducha tej strony i jednocześnie zachęcić Was do odwiedzenia jej... Wiem, że jest to mój subiektywny wybór, ale mam nadzieje, że Wam też się spodoba.... zdjęcie jest takie ślicznie, nie mogłam się oprzeć!! Jednak myślę, że najbardziej warto obejrzeć wszystkie zdjęcia, i cały blog.


23:07, nicosobie
Link Komentarze (1) »
Ceramika z Bolesławca.

Bardzo specyficzne, niepowtarzalne, nie wiem czy można powiedzieć rustykalne... ale na pewno śliczne i z duszą! Ceramika z Bolesławca. Myślę, że tego typu wyroby zaczynają bardzo być w modzie!


Ceramiczne wyroby przywodzące na myśl zdobnictwo ludowe, typowo polskie zaczyna pięknie komponować się z nowoczesnymi wnętrzami, oraz z pomieszczeniami urządzonymi w stylu retro czy vintage. Do tego wyobraźcie sobie jak pięknie będzie wygladać herbata w Bolesławieckim dzbanku podana wieczorem w ogrodzie, czy to bliskiej rodzinie, czy to elegancim gościom... a do tego na zdobnym talerzu drożdżowe pachnące polskie ciasto z wiśniami... Mmmm... dzika rozkosz!! Zarówno dla zmysłów jak i dla podniebienia!


Zachęcam do odwiedzenia strony z ceramiką "BOLESŁAWIEC" i zapoznanie się z wyrobami. Są naprawde piękne, ogromny wybór i myślę, że każdy ucieszyłby się z takiego prezentu, no i niejeden pokusi się, żeby kupić tam coś dla siebie.... Kliknij tutaj.

21:46, nicosobie
Link Komentarze (1) »
wtorek, 07 lipca 2009
Pomarańczowo-biało-zielony ślub...

Pewna kochana Duszyczka zapytała mnie niedawno: a może czas na ujawnienie się? I muszę przyznać, że nawet zaczęłam się nad tym tematem intensywniej zastanawiać...! Pewna pokusa istnieje!! Póki co podzielę się z Wami " weselem według nicosobie" :D Taka mała improwizacja. Ciekawe jak mi się uda?? :)

17:22, nicosobie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 maja 2009
Brenda's Wedding Blog.

Blog o pięknych ślubach i weselach...!! Warto zobaczyć! Znajdziecie tam wszystko: od bukietów, przez suknie, buty, dodatki, do tortów. Jak również dekorację sal weselnych oraz kościołów. Jest to strona dla każdej księżniczki, która lubi marzyć o swoim ślubie... oraz dla każdej która jest właśnie w trkacie przygotowań!!

Brenda's Wedding Blog.  (zdjęcie by Stephanie Williams)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22:43, nicosobie
Link Dodaj komentarz »
Południowe klimaty w mieszkaniu Nicosobie...
22:28, nicosobie
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11